Temat szkolenia:
Pełnomocnik i Audytor wewnętrzny systemu zarządzania w laboratoriach badawczych wg normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02
Informacje ogólne:
Szkolenie jedyne w swoim rodzaju, bez kompromisów – od początku intensywnie, praktycznie i w małych grupach z dodatkową możliwością indywidualnych konsultacji z ekspertem po szkoleniu (do 2 godzin).
Nasze szkolenie to gotowy poradnik, który przedstawia praktyczne sposoby budowania, dokumentowania, wdrożenia i utrzymania systemu zarządzania w laboratorium zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Szkolenie pomaga w sprawnym przygotowaniu się do oceny akredytacyjnej prowadzonej przez PCA w ramach znowelizowanej normy.
Wymagania zawarte w normie PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02, które trzeba wdrożyć – dotyczą między innymi zarządzania ryzykiem, zarządzania procesami, stwierdzenia zgodności – to wszystko ćwiczymy w ramach prowadzonych warsztatów w trakcie 3 dniowego szkolenia.
Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników laboratoriów badawczych, kierowników ds. jakości, kierowników laboratoriów, kierowników technicznych, audytorów wewnętrznych, audytorów technicznych oraz osób reprezentujących organizacje posiadające w swojej strukturze Laboratorium Badawcze (kierownik techniczny oraz kierownik ds. jakości znika w nowej normie, ale nie znika w laboratorium).
Szkolenie prowadzone jest w formie wykładów, ćwiczeń i prac w grupach – duży nacisk w trakcie szkolenia kładziony jest na praktyczne warsztaty. Szkolenie pozwala zrozumieć w pełni wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.
Szkolenie zostało oparte na wieloletnim doświadczeniu zebranym z pracy w laboratoriach badawczych, realizacji wdrożeń systemu zarządzania opartego o normę PN-EN ISO/IEC 17025 oraz współpracy z Polskim Centrum Akredytacji (PCA).
Program szkolenia:
Program szkolenia obejmuje między innymi następującą tematykę:
- Szczegółowe omówienie wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 z podaniem praktycznych przykładów i zastosowań (Opcja A);
- Zasady i podstawy systemu zarządzania jakością wg wymagań normy PN-EN ISO 9001:2015 (Opcja B);
- Procesy – warsztaty z opisywania i monitorowania procesów;
- Ryzyka i szanse – zarządzanie ryzykiem – warsztaty z wykorzystaniem arkuszy kalkulacyjnych, procedura postępowania;
- Prowadzenie audytów wewnętrznych – omówienie procesu od planowania audytu, przez prowadzenie, aż do raportowania i oceny – zgodnie z wytycznymi PN-EN ISO 19011:2018-08;
- Sprawozdanie z badań, Stwierdzenie zgodności – nowe wymagania;
- Dokumentowanie systemu zarządzania w laboratorium;
- Akredytacja – Jak dostosować obecny system zarządzania do zmian; wymagania jednostki akredytującej Polskie Centrum Akredytacji (PCA);
- Interpretacja wymagań dokumentów PCA: DAB-07, DA-05 i DA-06;
- Ćwiczenia praktyczne;
- Dyskusja, wymiana doświadczeń;
- Dodatkowe 2 godziny indywidualnych konsultacji online z trenerem do wykorzystania w ciągu miesiąca od dnia zakończenia szkolenia.
- wykłady i ćwiczenia;
- profesjonalne i praktyczne materiały szkoleniowe zawierające przykładowe dokumenty, arkusze kalkulacyjne;
- egzamin;
- certyfikat w języku polskim lub angielskim;
- dodatkowe 2 godziny indywidualnych konsultacji online z trenerem do wykorzystania w ciągu miesiąca od dnia zakończenia szkolenia.
- Radosław Szczerski – doświadczony wykładowca, audytor i konsultant z zakresu systemów zarządzania oraz wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025 i PN-EN ISO 9001, Pełnomocnik ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania, Główny Specjalista ds. Systemów Jakości w Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Gdyni (nr akredytacji AB 513), Kieronik ds. Jakosci w laboratorium wzorcującym (nr akredytacji AP 043), były Kierownik Laboratorium Analiz Instrumentalnych. Od 2004 roku stale współpracuje z Polskim Centrum Akredytacji oraz krajowymi i międzynarodowymi jednostkami certyfikującymi.
Szczegóły szkolenia:
- Cena brutto:
- 1550 zł brutto
- Cena netto:
- 1260,16 zł netto
- Termin szkolenia:
- 24-02-2023
- Godzina rozpoczęcia:
- 9:00
- Czas trwania:
- 3 dni/ łącznie 21 godz. + 2 godz. konsultacji po szkoleniu
Zgłoś się na szkolenie:
- +48 885 650 850
- kontakt@purequality.pl
- Karta zgłoszenia (pdf)
- Szkolenie prowadzone w trybie wideokonferencji (zdalne)
- Cena za szkolenie może być zwolniona z podatku VAT jeśli jest finansowana w co najmniej 70% ze środków publicznych i jest usługą kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego
Miejsce szkolenia: